Спільні заходи в ДП «Ясінянське ЛМГ» до Міжнародного дня лісів.

526_forest-628x250Генеральна Асамблея Організація Об’єднаних Націй резолюцією А/RES/67/200 проголосила 21 березня Міжнародним днем лісів. Ліси на нашій Землі займають третину всієї суші нашої планети. Вони виконують надзвичайно важливі екосистемні функції і одночасно є незамінним матеріалом для кожної людини. Проблема збереження лісів стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. Зменшення площі лісів викликає занепокоєння у всього міжнародного співтовариства. Міжнародний день лісів святкується в день весняного рівнодення у Північній півкулі, що за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань.
ДП «Ясінянське ЛМГ» активно підключилося до відзначення Міжнародного дня лісів. На запрошення директора Лазещинської загальноосвітньої школи (ЗОШ) І-Ш  ступенів Пранничук С.Б. та керівника Рахівської філії «Едельвейс» Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) Бунтушака І.І. місцеву школу відвідали спеціалісти ДП «Ясінянське ЛМГ» : начальник відділу лісового господарства Ластовецький М.В., провідний інженер лісового господарства Лофердюк М.І., провідний спеціаліст по охороні лісу Капчук О.О. та спеціаліст по захисту лісу Глушманюк М.В. На зібрання також запросили спеціалістів Карпатського біосферного заповідника (КБЗ) Рибака Д.М. та Дуба І.І. Із промовою перед учнями старших класів, викладачами та всіма присутніми виступив Бунтушак І.І. який розповів про історію заснування цього свята, важливості виконуваних функцій лісів.
Потім, учні в традиційному гуцульському вбранні, у віршованій формі, розповіли про виконуваність лісів важливих функцій  та цінностей – це чиста прісна вода, безпечна домівка для нашої флори і фауни, деревина для наших будівель, сировина для паперу та запорука безпечного життя. Після цього до слова запросили Ластовецького М.В. який розказав про специфіку роботи місцевого підприємства, його загальну характеристику, сертифікацію лісів та важливість лісів для нашого регіону. Після цього, він відповів на численні запитання, які лунали від викладачів та учнів школи. Потім заступник начальника природоохоронного відділення КБЗ Рибак Д.М. розповів про роль заповідника та виконуваних ними функцій. Після цього директор школи Пранничук С.Б. подякувала присутнім за проведену зустріч.
У другій половині дня учні шкільного лісництва Лазещинської ЗОШ під керівництвом керівника Рахівської філії «Едельвейс» ЗОЕНЦ Бунтушака І.І., керівника гуртків Вершак О.І., педагога – організатора Соколович А.Ю. в присутності медсестри Тарасенко М.С. за участі працівників державної лісової охорони підприємства провели укріплення берегів шляхом забивання вербових кілків для подальшого їх вегетативного розмноження. Для проведення цього заходу кілки заготовили працівники лісової охорони Лазещинського та Лопушанського лісництв якими керують лісничі Петрюк Ю.С. та Манівчук Д.С. Роботу проводили вздовж берегів річки та лісової дороги яка веде із урочища «Депо» до урочища «Фересок».
Після цього заходу всі прибирали сміття вздовж автодороги та берега річки. Зокрема було також прибрано сміття біля двох рекреаційних пунктів та заказника місцевого значення «Мінеральне джерело №3». Серед учнів шкільного лісництва слід відзначити його лісничого Калинюка Михайла та помічника лісничого Теміцьку Руслану, яких обрали напередодні своїми керівниками, а також: Фищук Марію, Сорохманюка Юрія,  Петрюк Мар’яну, Вінтоняка Степана та інші.

За активно проведену роботу лісничий Лопушанського лісництва Манівчук Д.С. нагородив учнів футбольним, волейбольним та баскетбольним м’ячами, а лісничий Лазещинського лісництва Петрюк Ю.С. пригощав дітей солодощами та солодкими напоями. Після цього, керівники школи та підприємства домовилися проводити такі заходи постійно.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"