Так виглядає дерево, що уражене жуком короїдом-типографом

Короїди (лат. Scolytinae) – підродина жуків родини Довгоносики, що складається з 750 видів, 140 із яких належать до європейськоїфє фауни.
Назву свою короїд отримав через те, що більшу частину свого життя проводить під корою.

У звичайних умовах короїд-типограф – це досить нешкідливий житель ялинового лісу, який не завдає йому особливої шкоди. Власне кажучи, короїд і ялина – 1000 років співіснують разом цілком успішно. Шкідником цей жук стає лише в умовах, коли ліс освоєний господарською діяльністю людини, дуже сильно перетворений, і коли людина порушує у лісі усі механізми саморегуляції, самопідтримки лісових систем.
Навесні, коли починає рости трава, і в лісі стає досить тепло, тобто температура повітря вище ніж +12 С і така погода тримається кілька днів, жуки вилітають з лісової підстилки, починають шукати підходящі для них дерева. Насамперед – повалені дерева або дуже сильно ослаблені. Якщо їх немає, то жуки-типографи нападають і на здорові дерева. Короїд комаха колективна, намагається нападати на смереку колективно, тобто великим загоном – іноді від 200 – 400 жуків на одне доросле дерево ялини.
Фото: проф. каф. лісівництва НЛТУ України,
Крамарець В.О.
Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"