Упорядковано виток річки Чорна Тиса

На території Чорнотисянського лісництва є гідрологічний  заказник загальнодержавного  значення Апшинецький, що являє собою урочище з багатьма джерелами, які дають початок річці Чорна Тиса.

Даний заказник був створений Постановою Ради Міністрів УРСР від 28.10.1974 року №500 в урочищі «Околи» загальною площею 105,0 га.

Основним завданням заказника є:

  • створення умов для збереження у природному стані лісових масивів, як місць витоків річки Чорна Тиса;
  • підтримка загального екологічного балансу в регіоні;
  • проведення наукових досліджень і спостережень на території Заказника;
  • поширення екологічних знань, тощо.

До витоку річки Чорна Тиса щорічно приїжджають сотні туристів які милуються красою нашого краю. У місці витоку річки встановлені пам’ятні таблички п’яти країн, через які протікає річка Тиса і є однією  із найбільших приток Дунаю.

Тому, працівники Чорнотисянського лісництва під керівництвом лісничого Кувіка В.І. вирішили упорядкувати початок річки Чорна Тиса. Зокрема, було розібрано задню стінку джерела, так як не поступала вода в основну чашу. Навколо витоку було повністю прибрано сміття та окремі сухостійні дерева. Потім, було вирішено покрасити бесідки, чашу та інші елементи у кольори національного прапору. Після такого заходу кожен подорожуючий  буде насолоджуватися відпочинком у даній місцевості.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"