У ДП «Ясінянське ЛМГ» в розпалі осіння посадка лісових культур

Зазвичай,  осінній посадковий сезон починається з моменту опадання листя і до стійких заморозків. Він може тривати з кінця вересня і аж до листопада-грудня.

У цей період  фізичні процеси дерев уповільнені, рослини знаходяться в природному безлистяному стані та в стані пониженої активності фізіологічних процесів, що допомагає легше винести пересадження. Однією з переваг осінньої посадки лісу вважається відсутність високих температур, що дає змогу знизити інтенсивність випаровування вологи, тоді як навесні кожен сонячний день працює проти приживлення. Це сприяє успішному приживленню сіянців і саджанців та ефективнішому процесу лісовідновлення.

Цьогорічна осіння лісокультурна кампанія в ДП «Ясінянське ЛМГ» розпочалася з 1 жовтня і триватиме до завершення всіх запланованих робіт. Осінній сезон посадки для підприємств відбувається у активній і кропіткій праці. У рамках осінньої посадки заплановане створення насаджень на площі 23,7 га. Заліснення проводиться на ділянках, де в літній період завершили лісозаготівельні роботи та проведено очистку від порубкових залишків.

Загалом буде висаджено 115 тисяч сіянців і саджанців основних лісоутворюючих порід: ялини, ялиці, бука, клен-явора та ясеня. Сіянці для майбутнього лісу лісгосп вирощує у власних розсадниках підприємства. Паралельно проводиться інвентаризація лісових культур та розсадників. Під час інвентаризації визначено стан лісових культур, їх якісні та кількісні показники, а також визначено кількість якісного посадкового матеріалу, що може бути використаним у наступному році для відновлення  і доповнення лісів. Також, під час інвентаризації здійснюється переведення лісових культур у покриту лісом площу. Цьогоріч у лісовому фонді підприємства планується перевести у покриту лісом площу  126,3  га лісових культур, та 61,5 га природного поновлення.

За словами лісничого Довжанського лісництва Михайла Кувіка: «Посаджений восени сіянець має більший запас вологи і поживних речовин, що дає повну силу для росту і розвитку кореневої системи й більшу здатність витримати весняні заморозки та сонячні опіки, ніж весною. В гірських умовах нашого лісгоспу сніговий покрив сходить в квітні-травні і виступає суттєвим стрес фактором та інгібітором росту лісових культур. Сніг тримається довго, однак, після танення одразу настає посушлива сонячна погода. Часто терміни весняної лісокультурної кампанії бувають дуже стислими і на посадку та доповнення існуючих культур просто не вистачає часу через посушливі умови. Тому зараз найбільш оптимальний час для того, щоб успішно та максимально ефективно відновити наші ліси»

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"