У Карпатах протягом осені можна почути рев та важкі зітхання благородного оленя

Таким чином самець вишукує самку для парування. На початку “ревучого періоду” одинокі самці займають певну територію, деколи – одні і ті ж ділянки по кілька років, куди ревом активно запрошують самиць.

Збуджені, вони б’ють рогами в молоді деревця, ламають гілки, здирають кору.. Тварини часто катаються по землі та грибуть ногами лісову підстилку. В цей період вони мало їдять і під час гону втрачають 30-40 кг ваги з своїх звичайних 160-300 кг.

Почувши голос самця, самки поступово приєднуються до нього утворюючи своєрідний гарем, в якому переважно буває від 2 до 10 самок. Чим більший стає гарем, тим слабше стає чути рев самця. І самки, і самці визначають силу суперника по тону реву – в розквіті сил олень має низький і захриплий голос. Але коли суперники все ж зійшлись, – починається поєдинок. Він може бути і без нападу, а обмежитись лише демонстрацією сили, але може бути і з смертельним боєм – тріск зламаних рогів і смерть обох самців. Після спарювання і осіннього гону до групи приєднуються молоді телята утворюючи так зване змішане стадо. Змішане стадо оленів (не в період гону) найчастіше очолює стара самиця, біля якої збираються її діти різного віку. Навесні перед початком потомства такі стада розпадаються. Олені народжують потомство наприкінці травня. Як правило, це – одне, рідше – двійко телят.

На період реву оленя єгерська служба ДП «Ясінянське ЛМГ» посилює охорону мисливських угідь підприємства та здійснює контроль і спостереження за популяцією оленя з метою запобігання незаконному полюванню і випадків браконьєрства.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"