У лісових розсадниках ДП «Ясінянське ЛМГ» у розпалі комплекс весняних лісокультурних робіт

Дати нове життя лісові та створити нові насадження – основне завдання лісівників у весняну пору. 

Успішне лісовідновлення неможливе без наявності якісного посадкового матеріалу. Зазвичай,  посадці лісових культур передує довготривала й клопітка робота у лісових розсадниках. Своєчасні фахові рекомендації, контроль і коригування виконання лісокультурних робіт мають вирішальне значення у процесі вирощування якісного посадкового матеріалу.

Наприкінці тижня інженер лісових культур ДП «Ясінянське ЛМГ» Валентина Пластуняк разом з лісничим Юрієм Петрюком обговорили та узгодили процес весняного лісовідновлення та  стан ведення розсадництва у Лазещинському лісництві підприємства.  В 2020 році  у Лазещинському лісництві заплановано створення лісових культур на площі 19,6 га. Для заліснення минулорічних зрубів буде використано 125 тис. сіянців і саджанців основних лісоутворюючих порід (ялина – 65 тис, ялиця – 22 тис, бук лісовий -14 тис, модрина – 10 тис, клен-явір – 8,9 тис, ясень -5,3 тис ). Для забезпечення лісництва посадковим матеріалом у майбутні роки, цьогоріч буде посіяно 25 кг насіння на площі 0,10 га. Також запланована закладка шкілки на площі 0,01 га. Для здійснення комплексу лісокультурних робіт залучено 22 тимчасових робітників.  Наразі у Лазещинському лісництві відновлено 5 га. лісових площ, паралельно виконуються роботи з викопування посадкового матеріалу та  здійснюється підготовка ґрунту до посіву.

У цілому всі весняні лісокультурні роботи виконуються своєчасно згідно плану. Лісництво забезпечене якісним посадковим матеріалом в необхідному асортименті і його кількість достатня для створення та доповнення лісових культур на запланованих площах.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"