Фахівці ДП «Ясінянське ЛМГ» взяли участь у семінарі-тренінгу з лісової педагогіки.

На початку лютого працівники відповідальні за роботу шкільних лісництв ДП «Ясінянське ЛМГ» взяли участь у семінарі-тренінгу з лісової педагогіки, що проводився в місті Ужгород в рамках проекту FORSOC: Ліси для суспільства – ліси без бар‘єрів.

Семінар-тренінг проводили Леся Лойко та Світлана Купцова з ГО «Форза», а також Алла Самойлова з  Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Впродовж двох днів для учасників тренінгу проводилися теоретичні та практичні заняття, що базувалися на методиці і досвіді лісової педагогіки Словаччини. Головна суть такого методичного підходу лісової педагогіки – це навчання про ліс у лісі, а також пізнання навколишнього середовища за допомогою відчуттів, пережитого досвіду і індивідуальних вражень. Процес пізнання навколишнього середовища відповідно до запропонованої методики відбувається за допомогою трьох основних компонентів: голови або розуму (проведення вікторин, опитування, логічні завдання тощо), рук (рукоділля з природних матеріалів у відповідності до поставленої тематики) та серця або органів чуття (пізнання за допомогою дотику, зору, слуху, смаку і звуку). Засвоєння нових знань відбувається за принципом: те, що було побачено і відчуто – не забудеться ніколи. Учасників семінару-тренінгу навчали тонкощам роботи з різними цільовими групами, серед яких діти від 6 до 10 років, учні середньої школи, студенти, сім’ї з дітьми, дорослі та літні люди. Впродовж тренінгу спікери разом з учасниками неодноразово практично випробовували запропоновану методику лісової педагогіки, виконуючи різноманітні завдання та весело граючи в запропоновані пізнавальні інтерактивні ігри.

Завершенням даного заходу стало урочисте вручення сертифікатів «За активну участь у семінарі-тренінгу  «Лісова педагогіка» в рамках проекту «Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів»», як свідчення отримання нових знань і підвищення кваліфікації учасників. Також всі учасники отримали примірники методичної літератури, збірки інтерактивних ігор та приємні подарунки від організаторів.

Слід зазначити, що дана методика лісової педагогіки є новою для України, а отримані знання під час семінару-тренінгу учасники будуть імплементовані в процес освітньої роботу з учнями і широко застосовати в лісовому господарстві для вивчення і пізнання лісових екосистем.

 

 

Інженер з рекреаційного благоустрою

Рещук Ярослава

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"