Хороший вчинок – це не тільки благородна справа, а ще й весела та захоплююча гра

Формування екологічного світогляду у підростаючого покоління основна мета діяльності шкільних лісництв.

Прививати дітям любов і бережливе ставлення до природи, сформувати у них усвідомлення себе, як частини навколишнього середовища та навчити молодь піклуватися про біоту – ключове завдання для педагогів та фахівців лісового господарства, що координують роботу таких гуртків. Процес екологічного виховання слід починати з дитинства і впроваджувати його в найбільш сприйнятливій формі для дітей.

Керуючись таким підходом фахівці ДП «Ясінянське ЛМГ» спільно з наймолодшими учасниками шкільного лісництва провели захід з підгодівлі птахів, білочок і зайців на території Лазещинського шкільного лісництва. Особливість такого заходу полягала у формі його проведення, що швидше нагадував пізнавальну екологічну гру.  Дуже важливо при цьому зацікавити дітей, залучити їх у практичне виконання спільної справи та у ненав’язливій формі подати нові знання.

Дітям було запропоновано у новий спосіб здійснити підгодівлю птахів, та замість звичного виставлення кормів у заздалегідь підготовлені годівнички, власноруч виготовити підвісні фігурні кормові брикетики із суміші злаків. Такий методичний підхід у вихованні сприяє загальному розвитку дітей та формує здатність до нестандартного мислення і розвитку творчих здібностей. При виборі та змішуванні кормів діти із захопленням розповідали про відомих їм птахів і дерева на яких  вони живуть, демонструючи, таким чином, свої екологічні знання.  В процесі роботи над виготовленням кормобрикетів для дітей також була проведена лекція про різноманіття птахів, їх харчування і життєдіяльність. Однак найбільше позитивних емоцій учні отримали під час розвішування кормобрикетиків на гілки дерев та кущів. Весело бігаючи від дерева до дерева, розвішуючи свої витвори, діти, немов би, змагалися у спритності і винахідливості, водночас роблячи хороший вчинок.

Всі нові знання в процесі виконання зазначеного заходу з легкістю були засвоєні учнями, адже були отримані під час веселої гри, а не нудного сидіння за шкільною партою. Методика та педагогічний підхід використаний фахівцями ДП «Ясінянське ЛМГ» доводить, що хороший вчинок – це не тільки благородна справ, а ще й весела та захоплююча гра.

 

Інженер з рекреаційного благоустрою

Рещук Ярослава

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"