Юннати Лазещинського шкільного лісництва на практиці ознайомилися з роботою лісівника

Навчальну профорієнтаційну екскурсію «День з лісівником» для дітей організували працівники ДП «Ясінянське ЛМГ» з метою ознайомлення учнів з тим як проходить робочий день лісівника та  які обов’язки покладені на майстра лісу.

Пізнавальний захід для юних лісолюбів провів Михайло Ключівський – майстер лісу Лазещинського лісництва. На початку заняття учні пройшли інструктажу з техніки безпеки та ознайомилися  з правилами поведінки в лісі. Своє знайомство з роботою лісівника діти  розпочали з КПП Лазещинського лісництва де ознайомилися з системою відео спостереження та методом здійснення контролю відвідування і пропуску на територію лісового фонду. Далі разом з майстром лісу відправилися по наміченому маршруту для патрулювання та обстеження санітарного стану лісів. Під час проходження маршруту лісівник розповів школярам про основні види шкідників і хвороб лісу та методи боротьби з ними, принципи визначення та функції плюсових дерев і дерев насінників, основи лісонасіннєвої справи та способи лісовідновлення, що практикуються на підприємстві. Додатково майстер лісу розтлумачив дітям значення квартальних стовпчиків, інформаційних табличок та лісівничих позначок. Закінчивши прогулянку осіннім лісом майбутні лісівники відвідали рекреаційний пункт «На Фереску». Зручно розмістившись у бесідці на березі ставка, діти прослухали лекцію про важливість дотримання лісового законодавства, охорону лісів від незаконних рубок і браконьєрів, та методи локалізації і ліквідації лісових пожеж.

Завершенням екскурсії стала жвава дискусія дітей та лісівника, під час якої звучало безліч запитань, думок і відповідей, що свідчить про щиру зацікавленість юннатів життям лісу і роботою лісівників. Сподіваємося, що отримані нові знання будуть корисними для школярів, а отриманий досвід надихатиме на збереження і примноження природи рідного краю.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"