Ясінянська форель дасть фору норвежській

Лісівники Ясінянського лісомисливгоспу створюють ідеальні умови для розмноження і росту «царської риби» – будують перепади на річках та вирощують мальків форелі.

 
Своє категоричне НІ імпорту оголосили лісівники Ясінянського лісомисливгоспу. Місцеві лісівники – за розвиток туризму та рекреації й екологічно чисті продукти харчування. Відтак лісівники активно споруджують перепади на гірських річках та щорічно проводять зарибнення річок райдужною фореллю.
 
Як розповідає директор Ясінянського лісомисливгоспу Василь Теличук: «На теренах лісових масивів розташовані популярний гірськолижний курорт Драгобрат, збудована нова лісова та відновлена стара військова дорога часів Першої світової війни, багато історичних локацій, які б могли зацікавити туристів. Тому наразі ми активно розвиваємо туризм. У планах підприємства – збільшити кількість форелі в річках. Для цього щороку в річки запусається понад 15 тисяч штук королівської риби. У дикій природі виживають не всі мальки, приживаються близько 70% малюків і ще менше доживає до репродуктивного віку. Щоб форель після зариблення приживалась краще, працівники лісомисливського господарства будують штучні перепади на малих річках. Це ефективний засіб підвищення природного відтворення гідроекосистем та покращення кисневого режиму водотоків».
 
За словами лісівників, одна з функцій перепадів – під час паводків форель може ховатися в них і рибу не зносить води своїм потоком. Друга – сповільнення швидкості потоку води і збереження доріг, берегів та мостів. Ми хочемо відновити велику кількість риби в річках. Ясінянська форель дасть фору норвежській.
Основними очікуваними результатами встановлення штучних перепадів є наступні: покращення екологічного стану малих річок; покращення умов життєдіяльності форелі струмкової; відновлення біорізноманіття гідроекосистеми малих річок та відновлення фонових гідрохімічнх показників; відновлення та покращення харчової бази для форелі струмкової, тому це є одним з передових завдань для ДП «Ясінянське ЛМГ». А саме головне – це пріоритетне завдання в напрямку розвитку туризму на теренах Рахівського району.
Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"