ЄГЕРСЬКА СЛУЖБА ДП «ЯСІНЯНСЬКЕ ЛМГ» ПРОВЕЛА ЧЕРГОВІ ЗАХОДИ З ПІДГОДІВЛІ МИСЛИВСЬКОЇ ФАУНИ

Мисливські угіддя ДП «Ясінянське ЛМГ» охоплюють найвисокогірнішу частину Українських Карпат і характеризуються багатим різноманіттям мисливської фауни.

Загалом територія господарства розділена на 8 єгерських обходів, а площа мисливських угідь становить 31798 га. Морозна і сніжна зима справжнє випробування для диких звірів, що живуть у лісах. Великий сніг і замети обмежують тваринам доступ до їжі, а лютий мороз та поривчастий вітер виснажує звірів і робить їх слабкими та беззахисними перед хижаками й браконьєрами. Саме в цей суворий період турбота і підтримка дбайливих єгерів приходить на допомогу лісовим мешканцям.

Підгодівля тварин, недопущення браконьєрства та контроль за хижаками – основне завдання для єгерської служби взимку. Саме тому на мисливських угіддях господарства регулярно проводяться рейдові патрулювання по боротьбі з браконєрством, відстежується переміщення хижаків та ведеться контроль за їх чисельністю. З початком зими й настанням періоду стійкого снігового покриву здійснюється підгодівля диких звірів. Основними видами мисливської фауни в ДП «Ясінянське ЛМГ» є олень благородний, козуля європейська, кабан і заєць-русак, тому переважна більшість біотехнічних заходів з підгодівлі проводиться саме для зазначених видів. Підгодівлю тварин єгері здійснюють відповідно до графіка викладення кормів заздалегідь заготовленим сіном з лучного різнотрав’я, духмяними віничками із засушених гілок малини, верби та кропиви, поживними коренеплодами, а також зерном пшениці і кукурудзи. Для покращення обміну речовин і забезпечення організму поживними мінералами та мікроелементами, що необхідна для ефективної життєдіяльності звірів, у солонці для них викладається сіль. Заготівля кормів єгерською службою здійснюється протягом всього вегетаційного періоду. Зберігається корм у спеціально облаштованих кормосховищах, які є в кожній єгерській дільниці господарства. Для підгодівлі звірів по всій території мисливських угідь створено систему біотехнічних споруд, а саме: солонці, годівниці для оленів та козуль, підгодівельні майданчики для кабанів і дрібних звірів.

Прихід 2017-го року в Українські Карпати виявився стресовим для диких тварин і відзначився значними снігопадами та лютими морозами, що не спостерігалися тут вже майже 5 років. Тому, одразу після закінчення Новорічних та Різдвяних свят, єгері ДП «Ясінянське ЛМГ», озброївшись цілим арсеналом заготовлених кормів, відправилися до лісу щоб викласти корми для своїх підопічних. Проведення такого роду біотехнічних заходів легкою справою не назвеш, адже годівниці часто знаходяться в лісі у важкодоступних місцях, подалі від людського ока, а підхідні стежки до них замітає снігом як і все навкруги. На допомогу єгерям  в таких умовах приходить гужовий транспорт яким з кормосховищ вивозиться корм до годівниць. Та є місця куди навіть коні не в змозі пройти, тоді транспортування кормів, в прямому розумінні, лягає на плечі єгерям. Та здається, втома цих мужніх чоловіків не хвилює, бо навіть важко працюючи вони із захопленням і любов’ю розповідають про диких звірів, немов про своїх домашніх улюбленців, знають їхні звички та особливості поведінки. Результат такої праці – до країв наповнені смаколиками годівниці та солонці, а нагорода – мереживо стрічок різноманітних слідів залишених дикими звірами, що приходять до них підживитися.

Турбота і піклування про звірів одна з основних умов ефективного мисливського господарства, що є частиною господарської діяльності ДП «Ясінянське ЛМГ», а наш обов’язок – зберігати та примножувати фауністичне біорізноманіття Українських Карпат.

Рещук Ярослава

Інженер з рекреаційного благоустрою

ДП «Ясінянське ЛМГ»

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"