ід колоди до поліна: на базі лісопильного цеху у ДП «Ясінянське ЛМГ» вже 8 років налагоджено промислове виробництво колотих дров.

Рухаючись у напрямку  глибокої переробки деревини ще у 2014 році підприємством було придбано і запущено у роботу дровокольно-пилковий варстат Тайфун RCA-400.

Вказане обладнання дає змогу виготовляти готові колоті дрова для забезпечення потреб фізичних та юридичних осіб. Сам варстат є зручною і простою в управлінні технікою, що забезпечує ефективну та безпечну переробку дров’яної деревини на готові поліна за мінімальної участі людини. Більшість робочих процесів автоматизовані. Виготовлення колотих дров розпочинається із завантаження колод на гідравлічний навантажувач, який піднімає її на робочу висоту і далі за допомогою вмонтованих роликів по стрічці подає у розпиловочну зону верстата. Відпиляна частина колоди потрапляє в зону розколу де встановлені расколочний циліндр і ніж з масивним упором, які й ділять (розколюють) деревину на поліна. Готові дрова подаються на стрічковий транспортер спрямований у місце відвантаження виготовленої продукції. У циклі виробництва задіяні троє операторів, які за зміну виготовляють до 15 м3 готових колотих дров.

Готові колоті дрова користуються високим попитом серед місцевого населення. Так, з початку 2022 року підприємством реалізовано більше 1000 м3 колотих дров. Багато мешканців громади користуються можливість придбати готові дрова і заплатити більше, позбавляючи себе зайвих клопотів щодо їх заготівлі. Закупівля готових колотих дров також є зручним способом підготовки до опалювального сезону серед більшості установ Ясінянської громади. В продовж останніх місяців у зв’язку з шаленим попитом на колоті дрова формується черга і покупці певний період змушені чекати на їх виготовлення і доставку.

Підводячи підсумки періоду промислового виробництва колотих дров у ДП «Ясінянське ЛМГ» з впевненістю можна говорити про високу перспективність вказаного напрямку переробки деревини та його високу рентабельність, адже попит на дрова колоті є і він постійно зростає.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"