Iнформацiя про РЗ На Перевалi

Вже майже місяць місцеві жителі та гості Рахівщини мають нагоду абсолютно безкоштовно відпочити на новоствореній рекреаційній зоні «НА ПЕРЕВАЛІ», яка знаходиться на території ДП «Ясінянське ЛМГ» у Лазещинському лісництві (кв. 6, вид. 3) поблизу автомобільної дороги міжнародного значення Н-09 «Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Рогатин». Загальна площа відпочинкової зони  становить 0,3 га. Одночасно на території може перебувати понад 30 осіб.  

Створений об’єкт адаптований та повністю відповідає вимогам комплексного повноцінного сімейного відпочинку і рекреації. Розроблена та втілена концепція відпочинкової зони поєднує в собі три напрямки рекреаційно-туристичної діяльності, а саме: місця для відпочинку дорослих, ігровий майданчик та атракціони для дітей, екологічна освіта та пропаганда бережливого ставлення до лісів і навколишнього середовища. На рекреаційній зоні для комфортного відпочинку дорослих осіб збудовано дві бесідки, критий мангал та місце з дровами для розпалювання вогнища де можна зупинитися на перекус чи влаштувати пікнік. В напрямку дитячого відпочинку збудовано гойдалку-атракціон з гіркою та драбинкою, декоративну гойдалку з дерев’яних брусів та облаштовано майданчик для рухливих ігор, гри в м’яча чи теніс.

Великий акцент у процесі створення рекреаційної зони було зроблено на інформаційне наповнення та можливість реалізації заходів з екологічної освіти і пропаганди бережливого ставлення до природи. В цьому напрямку на створеному об’єкті встановлено два великі білборди, на яких розміщено інформацію з природоохоронної тематики, встановлено два агітаційні стенди, та декілька інформаційних табличок. Екологічно-просвітницьку функцію на території відпочинкової зони виконує інформаційно-інтерактивний стенд «Новини з життя лісу». На стенді передбачено розміщення змінної інформації стосовно змін фенологічних фаз у живій природі та змін у довкіллі протягом року в доступній для дорослих і дітей формі.

По межі рекреаційну зону огороджено дерев’яним парканом, а на вході встановлено декоративну різьблену арку з назвою рекреаційного пункту. Окремо виділено санітарну зону де збудовано туалет і встановлено ящик для збору сміття. До основних споруд та об’єктів прокладено декоративні доріжки, а на ігровому майданчику засипано твердий настил із піску та дрібного каміння.  Для зручного орієнтування відвідувачів по території відпочинкової зони встановлено інформаційні таблички і вказівники, а при вході – інформаційний стенд зі схемою розміщення основних елементів і споруд на рекреаційній зоні та детальною інформацією про неї. На окремому стенді висвітлено правила поведінки відпочиваючих у лісі.

Враховуючи розташування створеного об’єкта у безпосередній близькості до автомобільної дороги міжнародного значення, недалеку відстань відомих гірськолижних курортів «Буковель» і «Драгобрат», а також вимоги національних стандартів з маркування туристичних шляхів і облаштування рекреаційних зон всі тексти на інформаційних табличках, стендах і вказівниках продубльовано на англійській мові для зручності іноземних відвідувачів.

ДП «Ясінянське ЛМГ» запрошує всіх провести останні сонячні дні на природі і насолодитися відпочинком у мальовничих Карпатах.

Copyright ©ДП "Ясінянське ЛМГ"